TMMOB Odalar 28 Mayıs 2020, Perşembe

Şubemizde Temel Sondörü Belgelendirme Eğitimi yapıldı.

Yayınlayan Birim: DİYARBAKIR ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 15.04.2019
Güncellenme Zamanı: 22.04.2019 14:53:02

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler"de çalışanların yaptıkları işle ilgili "mesleki eğitim" almaları zorunlu hale getirildi. Bu nedenle çalışanların mesleki eğitimlerini belgelendirmeleri gerekmektedir. Odamız, MEB Halk Eğitim Merkezleri ile protokol düzenleyerek üyelerimizin sertifikalı eğitim almalarını sağladı.

Bu kapsamda Diyarbakır Şubemiz MEB Yenişehir Halk Eğitim Merkezi arasındaki protokol gereği 18-22 Şubat 2019 tarihleri arasında "Temel Sondör Eğitim Programı" düzenledi. Beş gün süren eğitim programının 3 günü teorik eğitim, 2 günü uygulamalı eğitim şeklinde gerçekleşti.

Teorik eğitim Yrd.Doç.Dr. M. Şefik İMAMOĞLU, İş Güvenliği Uzmanı Cemal IŞIK, hem teorik hem uygulamalı eğitimde Jeoloji Mühendisi, Temel Sondajı Uzman Mühendisi Seyfullah ERTÜRK tarafından verildi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Cihat PARLAK eşliğinde uygulamalı kısımda katılımcılar birebir eğitim alarak sınava hak kazandılar. Sınavı başarıyla geçen katılımcılara ise sertifikaları takdim edildi.