TMMOB Odalar 25 Haziran 2019, Salı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Bilimsel Teknik Kurulu (BTK), bu dönemin 4. Toplantısını, 29 Aralık 2018 tarihinde; Kurul üyeleri ve JMO Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla toplandı.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 31.12.2018
Güncellenme Zamanı: 07.02.2019 11:40:59

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Bilimsel Teknik Kurulu (BTK),  bu dönemin 4. Toplantısını, 29 Aralık 2018 tarihinde; Kurul üyeleri ve JMO Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla toplandı.

Gündemde yer alan çok sayıda konunun değerlendirildiği toplantıda; Can AYDAY Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Coğrafi Bilgi sistemleri çalışmaları ve mekânsal strateji planı çalıştayı hakkında,  Ahmet Apaydın; Boğaçay projesi ve gerçekleşen panel hakkında, Tolga Çan; heyelan klavuzu çalışmaları hakkında, İsmet Cengiz ve Hüseyin Alan TBMM’de görüşülecek olan Maden Kanunu Tasarısı hakkında ve 72 Türkiye Jeoloji Kurultayı vb çalışmalar hakkında kurul üyelerine bilgiler sunmuşlardır. Kurul bir sonraki toplantıda ele alınması gereken konular ile bunlara ilişkin çalışmaları yürütecek üyeler arasında görev paylaşımı yaparak bir sonraki toplantı döneminin kurultayla çakışması nedeniyle Şubat 2019 yılında yapılmasını kararlaştırmıştır.


Okunma Sayısı: 96