TMMOB Odalar 19 Ocak 2019, Cumartesi

Odamız Bolvadin (Afyon) Fayı`ndaki yapılaşma ya ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Afyon Valiliğini uyararak, yapılaşmayı durdurmaları için göreve davet etti.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 02.11.2018
Güncellenme Zamanı: 12.11.2018 16:39:46

Odamız Afyon-Bolvadin İlçe merkezi sınırları içinde çok sayıdaki yapıyı da etkileyen, bölgede yaşayan yurttaşlarımızı tedirgin eden, Bolvadin Fay Zonu üzerinde meydana gelen deformasyon hakkında yayınlanan bilimsel çalışma ve raporları derleyerek Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere sorumlu kuruluşlar olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Afyon Valiliğini  yazılı olarak uyaran yazılar yazdı.

Yazıda “TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak yetkili ve sorumlu olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Afyon Valiliğini görev davet ediyor ve uyarıyoruz. Aktif tektonik kuşak içerisinde yeralan Bolvadin (Afyon)’de olası bir can kaybına neden olunmaması için Bolvadin fayı üzerinde ve deformasyon zonu içinde kalan alanlar acilen yapılaşmaya kapatılmalı, bu zon içinde kalan yapılar kamu eliyle yıkılmalı, bu bölgedeki yurttaşlarımız sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması için tedbirler alınmalıdır” denildi.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Odamız tarafından hazırlanan yazıya erişmek için lütfen tıklayınız.

 

Dosyalar

(1751 KB) (02.11.2018 09:46:03)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 221