TMMOB Odalar 20 Şubat 2019, Çarşamba

Odamız tarafından oluşturulan bir heyet İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 12.10.2018
Güncellenme Zamanı: 23.10.2018 17:11:45

Odamız tarafından oluşturulan bir heyet İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan Başkanlığında Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Onur Kurulu, Odamız üyeleri Yavuz Tengiz ile Doç.Dr. Şule Tüdeş ve Oda çalışanlarından oluşturulan heyet 10  Ekim’de saat 18.00’te İyi Parti’yi ziyaret etti. Ziyaretin ilk bölümünde Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ersagun Yücel ile görüşen Oda Heyetimiz, daha  sonra İyi Parti Genel Başkanı Sayın  Meral Akşener ile görüştü.

Heyet adına söz alan Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan; Jeoloji Mühendisleri Odasının kurumsal kimliği hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, Jeoloji Mühendislerinin, madencilik, enerji, petrol, kentleşme, yapı üretimi ve denetimi, yeraltı suları ve çevre konularında çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek bu alanlarda ülkemizde yaşanan sorunlar ile odamız tarafından hazırlanan ve çalışma alanlarımızı ilgilendiren konulara ilişkin düzenlemelerde İyi Partiden destek beklediklerini belirtti. Ayrıca bugün çok sayıda genç meslektaşımızın işsiz konumda olduğu, özellikle kamuda istihdam olanaklarının artırılması ile yine gerek kamuda çalışan mühendis ve mimarlar, gerekse emekli olan mühendis ve mimarların özlük haklarının kötü konumda olduğunu belirterek, İyi Partinin bu konularda çalışmalar yaparak TBMM gündemine taşımalarını beklediklerini ifade etti.

İyi Parti Genel Başkanı Sayın Akşener, meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarının yaptığı çalışmalarının çok önemli olduğunu, bu çalışmalardan mutlaka yararlanacaklarını ve Jeoloji Mühendisleri Odasının partilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, jeoloji mühendislerinin yaşadıkları sorunları odanın kendilerine iletmesi durumunda bu konuların gündeme taşınması konusuna destek vereceklerini, ayrıca özellikle  jeoloji mühendisliği meslek alanında gündeme gelebilecek yasal düzenlemelerde oda görüşlerinden mutlaka yararlanacakları ve parti organlarının bu konularda gerekli çabayı harcayacağını kaydetti.

Görüşmede söz alan heyet üyeleri meslek alanımızla ilgili bazı konular hakkında görüşlerini ifade ettiler. Toplantı sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Akşener’e günün anısına bir plaket ve jeolog çekici takdim etti.

Görüşme iyi niyet temennileri ile son buldu

 


Okunma Sayısı: 198