TMMOB Odalar 20 Şubat 2019, Çarşamba
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 24.09.2018
Güncellenme Zamanı: 07.01.2019 11:22:17

1947 yılından beri süregelen ve ülkemizin yer bilimleri alanındaki en köklü, saygın ve bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı`nın yetmiş ikincisi 28 Ocak - 1 Şubat 2019 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecektir.

Kurultayın bu yılki ana teması "Kent ve Jeoloji" olarak belirlenmiştir. Bu nedenle özellikle bu konuda özel oturumlar ve paneller düzenlenecektir. Kurultayımız, jeoloji mühendislerinin yanı sıra, tüm yerbilimcileri ve farklı disiplinlerdeki bilim insanlarını bir araya getirerek tartışma zemini de yaratan, konuya çözüm üreten bir platform yaratma özelliğini de yerine getirme çabası içinde olacaktır.

Düzenleme Kurulu olarak; jeoloji bilimleri ve bilhassa "Kent ve Jeoloji" konularıyla doğrudan ya da dolaylı ilgili olan tüm bilim insanlarını Kurultayımıza en samimi duygularımızla davet ediyor ve 72. Kurultay`ın bir parçası olmalarını istiyoruz. Bu yıl yapılacak olan Kurultayımıza jeolojinin yanı sıra, Kent Jeolojisinin bileşenlerini içeren jeofizik, maden, petrol, jeodezi, tıp, veterinerlik, biyoloji, ziraat, coğrafya, kimya, arkeoloji, mimarlık, inşaat, şehir ve bölge planlama gibi bilim dallarından da katılım ve katkı beklemekteyiz. Ayrıca, Kurultay içinde özel oturum düzenlemeye ya da sergi, panel sosyal etkinlik tertiplemeye gönüllü olmalarından da mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Yolu bilimden geçen herkesi yetmiş ikinci kez düzenlenecek olan Türkiye`nin en köklü bilimsel toplantısına; 72. Türkiye Jeoloji Kurultayı`na bekliyoruz...

72. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI WEB SAYFASI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Dosyalar

(39 KB) (26.12.2018 11:27:35)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 403