TMMOB Odalar 18 Şubat 2019, Pazartesi
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 03.05.2018
Güncellenme Zamanı: 21.05.2018 11:14:49

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunun 50. Yılını, Hacettepeliler ile birlikte, büyük bir çoşku ile kutladık.

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunun 50. Yılını, Hacettepe Üniversitesi mezunları, öğrenciler, davetliler, emekli ve çalışan öğretim üyelerinin katılımı ile kutlandı. Etkinlik Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservetuarı öğrencilerinin verdiği resitalle başladı. Daha sonra Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ekmekçi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk Özen birer konuşma yaptı.  Konuşmaların ardından Eski MTA Genel Müdürü ve Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nün kuruluş çalışmalarında görev alarak uzun yıllar ders de veren Doç. Dr. Sadrettin Alphan bir konferans verdi.

Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan, Faruk İlgün, Malik Bakır ile çok sayıda kurul ve komisyonlarda görev alan üyelerimiz katılım gösterdiği kutlama töreninde, ayrıca oda olarak bir stant açarak üyelerimizle bir araya gelindi. Açılış konuşmalarının ardından verilen bir koktey ile 50. Yıl kutlamalarının ilk günü tamamladı.


Okunma Sayısı: 156