TMMOB Odalar 16 Şubat 2019, Cumartesi
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 02.05.2018
Güncellenme Zamanı: 08.05.2018 15:14:28

Birincisi 2008 yılında gerçekleşen Yerbilimleri Kongresi’nin ikincisi Odamızın ve TMMOB Maden, Jeofizik ve Petrol Mühendisleri Odalarının da desteği ile KTMMOB Yerbilim Mühendisleri Odası; KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Jeoloji ve Maden Dairesi tarafından 3-6 Mayıs tarihleri arasında Kıbrıs`ta düzenlenecektir.

Kongre 3 Mayıs Perşembe günü Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 14:30`da Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açılış konuşmaları ile başlayıp Ahmet Necdet Pamir, Prof. Dr. Mustafa Ergün, Özer Balkaş, Prof. Dr. Sertaç Hami Başeren’ in panelist olarak katılacağı Prof Dr. Salih Saner’in de panel başkanlığını üstlendiği panel ile devam edecektir. Panelde ‘Doğu Akdeniz Hidrokarbon Jeopolitiği ve Kıbrıs’’ konusu bilimsel veriler ışığında tartışılacaktır.

4 ve 5 Mayıs tarihlerinde ise 7 farklı oturumda gerçekleşecek olan sunumlar KTMMOB Kongre Salonu’nda yapılacaktır. Sunumlarda KKTC‘de yapılan güncel yer bilimleri çalışmaları yanında, Kıbrıs adasının petrol ve doğalgaz olanakları, maden potansiyeli ve işletme sorunları ile bunların çevreye olan etkileri, yeraltı ve yerüstü su olanakları, yer bilimlerine ilişkin verilerin kentleşme ve planlamadaki önemi, jeoteknik ve jeofizik uygulamalar ile doğal taşlar ve yapı malzemeleri konularında toplam 23 sunum gerçekleşecektir.

Tüm üyelerimizin katılımına açık olan II. Yerbilimleri Kongresi`ne başarılar diliyoruz.

Kongre hakkında ayrıntılı bilgi ve program için lütfen tıklayınız.


Okunma Sayısı: 138