TMMOB Odalar 22 Mart 2019, Cuma

26. Olağan Genel Kurulumuz 14 Nisan 2018 tarihlerinde Meyra Palace Otel’de, seçimlerimiz ise 15 Nisan 2018 tarihinde Odamızın Bayındır Sokak`ta bulunan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 16.04.2018
Güncellenme Zamanı: 08.05.2018 15:16:19

26.Olağan Genel Kurulumuz 14 Nisan 2018 tarihinde Meyra palace Otel’de gerçekleştirildi. 26. Olağan Genel Kurulu, Divan‘ın oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Aytekin Zihni‘nin, II. Başkanlığa İfakat Nejla Şaylan, Yazman Üyeliklere Şirvan Avcı ile Eren Şahiner’in seçilmesinden sonra saygı duruşu ve ardından istiklal marşı ile devam edildi. Gündemin karara bağlanmasının ardından, 26. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan açılış konuşmasını yaptı.
Alan‘ın ardından TMMOB Başkanı Emin Koramaz bir konuşma yaptı. Koramaz konuşmasında hükümetin savaş politikalarına ve ülkenin OHAL ve kararnameler ile yönetilmesine değindi. Hükümetin toplumun tüm muhalif kesimlerine ve bu çerçevede TMMOB ve bağlı odalara yönelik baskıcı ve işlevsizleştirmeye yönelik adımlarına dikkat çeken Koramaz, TMMOB örgütlülüğünün bu adımlara karşı direnişe devam edeceğini belirtti. Sayın Koramaz’ın ardından Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı kısa bir konuşma yaparak Genel Kurula başarılar diledi. CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda başarı dileklerini ileten telgraflar divan tarafından okundu.

Daha sonra 26. Dönem Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Faruk İlgün tarafından Çalışma Raporu, Sayman Üye D. Malik Bakır tarafından Mali Rapor sunumlarını gerçekleştirdiler. Denetleme Kurulu Raporu Alp İlhan tarafından, Onur Kurulu raporu ise Dündar Çağlan tarafından Genel Kurula sunuldu. Dönem Faaliyet Raporlaru üzerine yapılan değerlendirmelerden sonra Yönetim Kurulu oy birliğiyle aklandı. 26.Genel Kurulda yönetmelik değişiklikleri, bütçe ve mali işler, karar taslakları ve sonuç bildirgesi komisyonları oluşturularak bu konularda gelen önergeler okunarak komisyonlara aktarıldı.
Komisyonlar çalışmalarını sürdürürken, Genel Kurulda Oda örgütlenmesine, mesleki sorunlara, toplumsal konulara ve önümüzdeki dönemdeki hedeflerimize ilişkin görüş ve öneriler dile getirildi. Komisyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, bazı öneriler Genel Kurul kararı haline getirildi ve önümüzdeki dönem çalışma programına alarak yerine getirilecek kararlar belirlendi. Genel Kurulun ilk günü önergelerin tartışılarak oylanmasının ardından sonuç bildirgesinin okunarak kabul edilmesiyle tamamlandı.

26. Dönem Genel Kurulun ikinci gününde, tek liste ile seçimlere gidildi. Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegeleri seçimi için tek liste ile seçimlere gidildi.  343 Delegenin oy kullandığı seçimler sonunda Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Onur Kurulları ile TMMOB Yönetim, TMMOB Denetleme, TMMOB Yüksek Onur Kurulları adayları ve TMMOB Genel Kurulu delegeleri seçimi tamamlandı.

26. Dönem Oda Başkanı Hüseyin Alan‘ın Genel Kurul açılış konuşması için tıklayınız.

TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI 26. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULU SEÇİM LİSTESİ için tıklayınız.

Dosyalar

(153 KB) (16.04.2018 17:58:48)

(65 KB) (17.04.2018 10:08:49)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 1085