23 Haziran 2018, Cumartesi

DENİZLİ ŞUBE HAKKINDA


Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli Şubesi`nin temeli, 1992 yılında Kızılcabölüklüler Derneği lokalinde, 17 meslektaşımızın katılımıyla atılmıştır. O tarihte Pamukkale Üniversitesinde 3 , Köy Hizmetlerinde 4 , Bayındırlık İl Müdürlüğünde 1 , DSİ`de1 , serbest büro sahibi 2  ve diğer meslek dallarında görev yapan 6 üye bulunmaktaydı.1992 yılından önce Ankara Genel Merkez tarafından atanan Ahmet Divarcı Denizli İl Temsilciliği görevini yürütürken 1992 yılı içinde yapılan ilk toplantıda Yahya Özpınar Jeoloji Mühendisleri Odası`nın ilk resmi Temsilcisi olarak seçilmiş ve Ankara`dan onaylanarak Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilciliği ,Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube`sine bağlı olarak resmen kurulmuştur.

 

1992 yılından 2002 yılına kadar Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilciliği, İzmir Şube`sine bağlı olarak işlevlerini yerine getirmiştir.

2002 Yılında Ankara`da Genel Kurul kararıyla Denizli İl temsilciliği,Şube olma hakkını kazanmış ve Uşak İl Temsilciliği Denizli Şubeye Bağlanmıştır. 2002 Yılındaki Genel Kurulda Denizli İl Temsilciliği‘ninm Şube olması için mücadele veren Delege Listesinde Halil Kumsar,Hüseyin Gürel,Özer Tunçtürk,Harun Boyacı,Recep Demirci , Ergun Çor ve Ahmet Avcı bulunmaktaydı. 2002 yılı Temmuz ayından 2003 yılı mart ayına kadar Ankara Genel Merkez tarafından atanan Yönetim Kurulu ile faaliyetlerini sürdüren Denizli Şubesi 2003 yılı mart ayında I. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirilmiştir. Seçilen ilk Yönetim Kurulu ve görev dağılımı; Şube I. Başkanı Halil Kumsar, II. Başkanı Özer Tunçtürk, Sayman Hüseyin Gürel,Yazman Ergun Çor, Üye İsmail Edip Yılmazlı, Üye Halil Karatay ve Üye Barış Mantaroğlu olarak belirlenmiştir.

2004 yılında gerçekleştirilen 2. Genel Kurulda Yönetim Kurulu ve görev dağılımı: Şube I. Başkanı Halil Kumsar, II. Başkan Özer Tunçtürk, Sayman İsmail Edip Yılmazlı, Yazman Ergun Çor, Üye Halil Karatay, Üye Barış Mantaroğlu ve Üye Suat Kırmızı olarak belirlenmiştir.

2006 yılında gerçekleştirilen 3. Olağan Genel Kurulda Yönetim Kurulu ve görev dağılımı: Şube I. Başkanı Özer Tunçtürk, II.Başkan Yrd.Doç.Dr.Mete Hançer,Sayman Halil Karatay ,Yazman Ergun Çor ,Üye Hakan Şekerci,Üye Halil Kumsar,Üye Suat Kırmızı olarak belirlenmiştir.

Atalar mahallesi 925. Sokak  No:5 Adresindeki kendi yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. iletişim :(258)2651215