20 Nisan 2018, Cuma

Sözleşme tarihi bitmemiş ve noter onaylı sözleşmelerde;

  1. Odamıza hitaben yazışmış dilekçe
  2. Fesihname
  3. Sorumlu Müdürlük Belgesinin Aslının

Odamıza gönderilmesi gerekmektedir.

Sözleşme süresi bitmiş sözleşmeler için,

  1. Odamıza hitaben yazışmış dilekçe
  2. Sorumlu Müdürlük Belgesinin Aslının

Odamıza gönderilmesi gerekmektedir.
Not: Aynı bildirimlerin aynı zamanda EPDK‘ya da Sorumlu Müdür tarafından yapılması gerekmektedir.

2016 yılı LPG Sorumlu Müdür belge başvuru ve yenileme (vize) işlemleri revize edilmiştir.

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜĞÜ YENİLEME FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

LPG Sorumlu Müdür belgeleri yenileme (vize) işlemleri 2015 yılına kadar Ocak ayı içerisinde yapılması gerekirken, 2016 yılı yeni uygulamaya göre; 2015 yılı içerisinde düzenlenen belgeler düzenlenme tarihi itibari ile 12 ay geçerli olacaktır. 2015 yılı içerisinde düzenlenen LPG Sorumlu Müdür belgelerinizi yenileme (vize) işlemleri için, belge düzenlenme tarihinden itibaren 12 ay sonra, belge düzenlenme tarihi geciktirilmeme şartı ile göndermeniz gerekmektedir. 12 ay süreyi geçen başvurulara aylık 25.00 TL gecikme ücreti uygulanacaktır.

Yenileme işlemleri için başvuracak olan üyelerimize, EPDK tarafından 16 Aralık 2012 tarihinde yayınlanan yönetmeliğe uygun uygulamalar nedeniyle yeni LPG Sorumlu Müdürlük belgesi düzenlenecek ve Kontrol Kayıt defteri verilmeye devam edilecektir.

Yenileme işlemleri için Kontrol Kayıt defterlerinin herhangi bir sayfası odamıza gönderilmeyecektir.
İşlemlerin gerçekleşebilmesi için  gerekli evraklar;

  •     1 adet vesikalık fotoğraf,
  •     Bir önceki sene düzenlenmiş Sorumlu Müdürlük belgesinin aslı,

SGK Hizmet Dökümleri: Sorumlu Müdürün, Sorumlu olduğu Otogaz İstasyonu tarafından asgari ücretin altında olmayacak şekilde sigorta primlerinin her ay düzenli yatırılması gerekmektedir. Vizeye gelen belgeye ait tüm SSK hizmet dökümleri istenilmektedir. SSK prim ödemeleri Sorumlu Müdürün istasyonda çalışma gün sayısı ile bağlantılı olamaz. Çalışma günü 30 gün gösterilmesi zorunlu değildir. Belgede adı geçen istasyon ve belgedeki istasyon adresi tarafından SSK prim ödemelerinin yatırılması gerekmektedir. Tarafımıza gönderilen SSK dökümlerindeki firma ismi ve adresi, belgedeki isim ve adresle uyuşmuyorsa yenileme yapılamaz.

Bir firmanın birden çok şubesi olabilir ve Sorumlu Müdür bu firmanın herhangi bir şubesinde  Sorumlu Müdürlük yapıyor olabilir. Bu gibi durumlarda Sorumlu Müdürün, Sorumlu olduğu (sözleşmede yazılı olan adres) istasyon adresi üzerinden sigortası yatması gerekir. Eğer Sorumlu olunan istasyonun Sigorta yükümlülüğü yok ise, sadece Merkezin sigorta yükümlülüğü var ise Firmanın merkezinden de SSK prim ödemeleri yatırılmış olabilir.

Fatura kesilecek ise: Eğer LPG Sorumlu Müdür, faaliyet alanında LPG Sorumlu Müdürlük ekli bir firma sahibi, ortağı yada resmi çalışanı ise Otogaz istasyonuna firma üzerinden LPG hizmeti karşılığı fatura keselebilir. Böylece Otogaz istasyonu Sorumlu Müdüre sigorta yaptırmak zorunda değildir. Bu durumda yenileme işlemi için firmadan bağkur kaydı yada firmadan yatan ssk hizmet dökümleri ve Otogaz istasyonuna her ay asgari ücret üzerinden kesilen faturaların fotokopileri taramıza gönderilmesi gerekir.

Sorumlu Müdürlük Sözleşmesi: Eğer daha önce tarafımıza gönderilmiş olan sözleşmenin süresi bitmiş ise yenileme yapılırken yeni sözleşmenin aslı belgeler arasında yer alması gerekmektedir. Sözleşme süresi bitmemiş olan ve Odamızda mevcut olan sözleşmeler istenilmemektedir.

Ücret:

  • 100.00 TL Kontrol Kayıt defteri ücreti
  • 100.00 TL belge düzenleme ücreti

Sorumlu Müdürlük vizesi yapılacak olan belge sahibi üyemizin Odamıza üye aidat borcunun olmaması gerekmektedir.

Bir önceki senenin veya daha önceki senelerin onayı yapılmamış belgelere, geriye dönük onay işlemi yapılamaz.

Onay işlemleri için başvurularınızı, yeni belge düzenlenecek olması sebebiyle sadece Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Merkez‘e yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada Şube yada Temsilciliklerimizden işlem yapılamamaktadır.

Ücret ödemelerini aşağıdaki hesaba yatırılması posta,kargo vs. ile gönderilen belgeler içerisine yatırılan ücret dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.

Elden getirilen belge ücretleri Odamıza ödenebilir.

2016 YILI İTİBARİ İLE LPG OTOGAZ İSTASYONU/DOLUM TESİSİ SORUMLU MÜDÜR BELGESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

DİKKAT:  Bu sayfa sadece LPG Otogaz İstasyonu yada Dolum Tesisi ile ilk kez anlaşma yapacak olanlar için dikkate alınması gerekmektedir.

2015 yılı içerisinde LPG Sorumlu Müdürlük belgesi düzenlenmiş olanlar (yenileme işlemi yaptıracak olanlar) "LPG yenileme (vize) işlemleri" yazan kısmı ziyaret etmeleri gerekmektedir.

2016 yılı LPG Sorumlu Müdür belge başvuru işlemleri revize edilmiştir.

2016 yılı LPG Sorumlu Müdür başvuru işlemleri ile ilgili detaylı tüm bilgiler ekteki belgelerde mevcuttur.

Ekteki  gerekli başvuru evrakları eksikliğinde yada farklı başvuru evrakları dikkate alınmayacak ve LPG Sorumlu Müdür belgesi düzenlenemeyecektir.

LPG Sorumlu Müdürlük belge düzenleme ücreti : 100.00 TL

LPG Sorumlu Müdür kontrol kayıt defter ücreti  : 100.00 TL