24 Mart 2017, Cuma

‘Van Depremleri (Tabanlı-Edremit) ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Odamız tarafından oluşturulan heyet, çalışmaları sonucunda hazırladığı raporu bir basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştı.

Yönetim Kurulumuz depremin ardından bir heyet oluştururarak 21.05.2011 tarihinde Simav ve yakın çevresinde teknik bir inceleme gerçekleştirilmiştir. Heyetin yaptığı inceleme sonucunda bir rapor hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Ülkemiz 21.yüzyıla 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 tarihlerinde gerçekleşen ve kamuoyunda Kocaeli ve Düzce depremleri olarak adlandırılan depremlerin açtığı yaraları sararak girdi. Aradan 11 yıl geçtikten sonra deprem unutulmaya başlandı. Deprem ve zararlarına dikkat çekmek amacı ile Odamız bir rapor hazırladı.

26-27 Ağustos 2010 tarihlerinde 14 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Rize ve çevresindeki aşırı yağışların neden olduğu heyelan ve sel baskını ile ilgili TMMOB tarafından bir rapor hazırlandı.

Ülkemizin önemli ve stratejik yer altı kaynaklarından olan Bor Madenleri ile ilgili yoğun tartışmalar Aralık 2000’de IMF’nin siyasi iktidara verdiği “Niyet Mektubu”yla başladı. Odamız da konu ile ilgili bir rapor hazırlayarak tartışmalara katıldı.