22 Şubat 2018, Perşembe

DİSK, KESK, TMMOB, TTB`nin de aralarında yer aldığı emek-demokrasi örgütleri, siyasi partiler 23 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimi ve OHAL ilanıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, OHAL kararı üzerine 21 Temmuz 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, 12 Temmuz 2016 tarihinde TBMM gündeminde görüşülecek olan "Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı"na ilişkin görüşlerini 11 Temmuz 2016 tarihinde TMMOB`de düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu`nda kabul edilen "ULUSLARARASI İŞGÜCÜ KANUN TASARISI" üzerine 30 Haziran 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Özgür Gündem gazetesiyle dayanışma için genel yayın yönetmenliği yapan Erol Önderoğlu, Ahmet Nesin ve Şebnem Korur Fincancı`nın tutuklanması üzerine 20 Haziran 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

İstanbul Vezneciler`de 7 Haziran Salı günü meydana gelen bombalı saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 7‘si polis 12 kişi yaşamını yitirmiş, 36 kişi de yaralanmıştır.