17 Ağustos 2018, Cuma

OHAL KHK’leri ve Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle idari yapıda yapılan düzenlemelerle emek ve meslek örgütlerinin baskı altına alınmak istenmesine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 17 Temmuz 2018`de bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, OHAL`in kalkması ve TBMM`de görüşülmeye başlayan yasal düzenlemelere ilişkin 19 Temmuz 2018 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirdi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı`nın 25. yıldönümüne ilişkin olarak 30 Haziran 2018 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Uranyum radyoaktivite bulguları, yalnızca Köprübaşı ilçesinde değil Selendi, Kula, Gördes ilçelerine bağlı yerleşim yerlerini de kapsayabilir.

Kuzey Anadolu Fayı üzerinde gözlenen ve 1944 yılında yaşanan Gerede depreminden beri devam eden fay krip olayının en önemli okasyonlarından biri olan Karabük Eskipazar İsmetpaşa Demiryolu İstasyonu ve bu istasyonun etrafında yer alan, deformasyonun en iyi gözlendiği noktalardan biri olan ve jeolojik miras niteliğindeki bahçe duvarları ortadan kaldırılamaz.