20 Ekim 2017, Cuma

Maden Kanunun, İmar Kanunu ve Diğer Bazı Kanunlarda Jeoloji Mühendislerine Yeteri Kadar Alan Açılmadığını Belirten Şube Başkanımız Fetullah Arık, Yasal Düzenlemeler Yapılması Gerektiğine Dikkat Çekti.

16 Ağustos 2017 Tarihinde “1999 DEPREMLERİNİN 18. YILINDA ARTIK DEPREMİN DE AFETİN DE ADI YOK….” Başlıklı Basın Açıklaması Yapıldı.

15 Temmuz 2017 Tarihinde Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan, Yazman Faruk İlgün Denetleme Kurulu Üyeleri Osman Sungur Ecemiş ve İskender Bedri Özgür Şubemizi Ziyaret Ettiler.

Türkiye`de En Fazla Obruk Oluşumu Yaşanan Konya Bölgesinde Yerleşim Alanı Yakınında Oluşan Obruklar İçin Önlem Alınmalı

Karapınar Çevresinde Oluşabilecek Obruk Alanlarını Tespit Etmek ve web Tabanlı Haritasını için Başlatılan Proje de Bölgedeki 40 kilometrelik Alanda 293 Obruk Tespit Edildi

31 Haziran`da Geleneksel Jeoloji Gecesi ve Emek Ödül Töreni Düzenlendi.

Şubemiz 22 Mart Dünya Su Gününde Basın Açıklaması Yaptı; “ Hayatın Kaynağı Su, Gelecek Kuşaklara Temiz Ve Güvenilir Su Kaynakları Bırakmak İnsanlığın Ortak Görevidir! ”

Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Doç Dr. Arık Her an Deprem Olacakmış Gibi Tedbirli Olunması Gerektiğini Belirterek “Konya’yı Olası Bir Deprem Değil Fay Hattı Kırıkları Etkiler” Dedi.

28 Şubat 2017 tarihinde İKK Konya, Gıda Mühendisleri Odasına ziyaret gerçekleştirdi.

JMO Konya Şube Başkanı Doç. Dr. Fetullah Arık; “Yerleşim Birimlerini ve Tarımsal Üretimi Tehdit Eden Obruklar Turizme Kazandırılmalı”