28 Haziran 2017, Çarşamba

Karapınar Çevresinde Oluşabilecek Obruk Alanlarını Tespit Etmek ve web Tabanlı Haritasını için Başlatılan Proje de Bölgedeki 40 kilometrelik Alanda 293 Obruk Tespit Edildi

Şubemiz 22 Mart Dünya Su Gününde Basın Açıklaması Yaptı; “ Hayatın Kaynağı Su, Gelecek Kuşaklara Temiz Ve Güvenilir Su Kaynakları Bırakmak İnsanlığın Ortak Görevidir! ”

Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Doç Dr. Arık Her an Deprem Olacakmış Gibi Tedbirli Olunması Gerektiğini Belirterek “Konya’yı Olası Bir Deprem Değil Fay Hattı Kırıkları Etkiler” Dedi.

28 Şubat 2017 tarihinde İKK Konya, Gıda Mühendisleri Odasına ziyaret gerçekleştirdi.

JMO Konya Şube Başkanı Doç. Dr. Fetullah Arık; “Yerleşim Birimlerini ve Tarımsal Üretimi Tehdit Eden Obruklar Turizme Kazandırılmalı”

9. Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı 12 Aralık Pazartesi Günü Yapıldı.

24 Kasım 2016 tarihinde Şubemiz ve Selçuk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile birlikte “Süstaşı – Kıymetli Yarı Kıymetli Taşların Tanınması ve Değerlendirilmesi” Konulu Konferans Düzenlendi.

2 Kasım 2016 da Yeraltısuyu Raporu Hizmeti Üreten Bürolar ile Toplantı Yapıldı.

22 Ekim 2016 Cumartesi günü DSİ 4. Bölge Konferans Salonunda Mühendislik Jeolojisi-Konya Kenti Planlamaya Esas Zemin Etüt Uygulamaları konulu seminer yapıldı.

11 Ekim 2016 Tarihinde Orman Ve Su İşleri Bakan Yrd. Harun Tüfekçi İle YAS Arama, Kullanma vb Belgeleri Hakkında Görüşüldü.