12 Aralık 2017, Salı

9. Dönem II. Danışma Kurulu Toplantısı 23 Kasım Perşembe Günü Yapıldı.

Eğitimi Başarı İle Tamamlayan Katılımcılara, Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu Olarak TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Onaylı “Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifikası” Verildi.

Şube Başkanımız Prof. Dr. Fetullah Arık Konya Valiliği Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna Katıldı

Konya`nın Karapınar İlçesi’nde İrili Ufaklı Yaklaşık 100 Obruğun Bulunduğu Bölgede, İkisi Son 2 Ayda Olmak Üzere Bir Yılda 9 Yeni Obruk Oluştu.

11 Ekim 2017 Tarihinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Düzenlediği Şubemizin Katkı Verdiği "Deprem Obruk ve Afet Yönetimi" Konulu Panel Gerçekleştirildi.

Türkiye`de En Fazla Obruk Oluşumunun Konya Kapalı Havzasında Olduğunu Belirten Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Fetullah Arık 2017 Yılında Konya`da 6-7 Adet Obruğun Oluştuğunu Söyledi.

Şube Başkanımız Doç. Dr. Fetullah Arık Konut Yapımında Yeşil Dokunun Zarar Görmemesi Gerektiğine Dikkat Çekti

Maden Kanunun, İmar Kanunu ve Diğer Bazı Kanunlarda Jeoloji Mühendislerine Yeteri Kadar Alan Açılmadığını Belirten Şube Başkanımız Fetullah Arık, Yasal Düzenlemeler Yapılması Gerektiğine Dikkat Çekti.

16 Ağustos 2017 Tarihinde “1999 DEPREMLERİNİN 18. YILINDA ARTIK DEPREMİN DE AFETİN DE ADI YOK….” Başlıklı Basın Açıklaması Yapıldı.

15 Temmuz 2017 Tarihinde Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan, Yazman Faruk İlgün Denetleme Kurulu Üyeleri Osman Sungur Ecemiş ve İskender Bedri Özgür Şubemizi Ziyaret Ettiler.