13 Aralık 2017, Çarşamba

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman , Türk Mühendis Ve Mimar Odaları Birliği’ne Bağlı Oda Başkanları İle Bir Toplantı Gerçekleştirdi.

Şube Binamızda 13.11.2017 tarihinde İran-Irak Depremi ile ilgili olarak Basın Açıklaması yapılmıştır.

HRT Hatay Radyo Yerel Televizyonu Hatay İl Temsilcimiz Rasim Can İle İran - ırak Sınırında Meydana Gelen Deprem Konusunda Röpörtaj Yaptı.

Belediye ile TMMOB`a bağlı Jeoloji, Elektrik, İnşaat, Jeofizik, Harita, Şehir Plancıları, Makina Mühendisleri ve Mimarlar Odası Hatay Şubeleri ve İl Temsilcilikleri ile Samandağı Belediyesi arasında 09 Kasım 2017 tarihinde protokol imzalandı.

11. Dönem II. Danışma Kurulu ve Emek Ödülleri Töreni 11.11.2017 tarihinde Şube Binamızda düzenlendi.

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara, Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası onaylı “Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifikası” verildi.

Ulusal Mühendislik Jeolojisi ve Jeoteknik (MÜHJEO’2017) Sempozyumunun ikincisi Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesinin ana destekçiliğinde Çukurova Üniversitesi Yerleşkesi Mithat Özsan Amfisinde yapıldı.

Sağlıklı Kentleşme, Nitelikli Yapılaşma, Kültürel, Tarihi Ve Doğal Çevre Değerlerinin Korunarak Geliştirilmesi İçin Ortak Mesleki Ve Teknik İşbirliği Protokolü Konusu Görüşüldü.

17 Ağustos Marmara Depreminin 18. yılı ile ilgili olarak 16.08.2017 tarihinde şubemizce basın açıklaması yapıldı.

06.07.2017 Tarihinde 2016 - 2017 öğretim yılı Çukurova Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümü mezuniyet törenine katıldık.