23 Ekim 2018, Salı

Odamızın çalışmalarında önemli bir yere sahip olan Bilimsel Teknik Kurul (BTK) 26. Genel Kurulu takiben Yönetim Kurulumuz tarafından yönetmelikler gereği yapılan görevlendirmelerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

27. Dönem Bilirkişilik Komisyonu, ilk toplantısını 27 Eylül 2018 Perşembe günü Oda Genel Merkez binamızda yaptı. Toplantıda 3 Ağustos 2017 yılında Adalet Bakanlığınca yayınlanarak yürürlüğe giren Bilirkişilik Yönetmeliği ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) ile ilgili sistemin henüz tam olarak uygulanmamasından kaynaklanan sorunlar ve güncel uygulamalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Jeoloji Mühendisliği Bölümlerinde öğrenim gören ve destek başvuru koşullarını sağlayan öğrenci üyelerimizin "TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Jeoloji Eğitimi Burs Yönetmeliği"nin 8. maddesinde istenen evraklarla birlikte dilekçe ile 19.10.2018 tarihine kadar Genel Merkezimize başvurmaları gerekmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü (AYBE), 26 Eylül 2018 Çarşamba günü yaşayan en büyük yerbilimcilerden Cambridge Üniversitesi Profesörü Dan McKenzie`yi misafir edecek.

Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş. ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Odamız Genel Merkez binası Eğitim Merkezi`nde 17-19 Eylül 2018 tarihlerinde 3 günlük `Datamine Discover & 3D Yer Bilimleri Uygulamaları CBS Eğitimi` düzenledik.