20 Ekim 2018, Cumartesi

Nükleere inat Yaşasın Hayat” için 17-23 Temmuz 2006 tarihlerinde Sinop'ta düzenlenen “NÜKLEERSİZ YAŞAM ŞENLİĞİ’nde kaybettiğimiz üç fidanımızı toprağa verdik.

17-23 Temmuz 2006 tarihlerinde Sinop'ta düzenlenen “NÜKLEERSİZ YAŞAM ŞENLİĞİ Gençlik Kampı'nda; bir JEOGENÇimizi, Hacettepe Jeoloji Mühendisliği öğrencimiz Soner BALTA'yı, Kardeşi Öner BALTA'yı ve Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi Güneş KORKMAZ'ı, Karadeniz bizden sonsuza dek aldı.

20.Olagan Genel Kurulumuzda kabul edilen "TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI ANA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK", 08.TEMMUZ.2006 gün ve 26222 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi..

Uşak İli Eşme İlçesinde ve bazı köylerinde, geçen hafta çok sayıda kişi ” "şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı, nefe almakta zorlanma,bacaklarda ve kollarda uyuşma vb.." yakınmalarla sağlık merkezlerine koştular” ELELE HAREKETİ'nden bir heyet bölgeye gitti.

2 Temmuz 1993 günü Madımak Otelinde 33 kişinin ölümüne neden olan katliamın acıları hala dinmedi. Sendika, Demokratik Kitle örgütleri ve derneklerin yanında TMMOB ve bağlı Odalarında katıldığı etkinliklerde katliam protesto edildi.

29-30 Haziran 2006 tarihlerinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde düzenlenen “Radyasyon ve Çevre Sempozyumu”nda Kestanbol Graniti’nden kaynaklanan radyasyon sorunları ele alındı.