TMMOB Odalar 10 Aralık 2018, Pazartesi

05 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 14:00`da Genel Merkez binamızda `Cevher Mikroskopisi` üzerine söyleşi yapıldı.

Odamızın Bilimsel ve Teknik Kurul Tıbbi Jeoloji Üyesi Prof. Dr. Alper Baba, Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

NETCAD Yazılım A.Ş. işbirliği ile düzenlediğimiz `Jeolojik Katı Modelleme Sertifikalı Eğitim Programı` 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde Genel Merkezimizde gerçekleştirildi.

Üyelerimizin aidat ödemelerinin %4`ü ile büro tescil belgesi yenileme gelirinin %1’i toplamında oluşan burs fonu ile her yıl düzenli olarak üniversitelerin jeoloji mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere verilen karşılıksız burslar belirlendi.

18 Mart 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Bina Deprem Yönetmeliği tartışmaları TBMM’ne  de taşındı.

TMMOB Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti 2019 yılı için brüt 4500 TL olarak tespit edildi.

27. Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı 23-24 Kasım 2018 tarihinde Genel Merkez Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ankara Kadın Platformu üyeleri ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Ankara’da Sakarya Meydanı’nda toplandı. TMMOB`nin de bileşenlerinden biri olarak katkı koyduğu, eylemde JMO Kadın Komisyonu üyeleri de Sakarya Meydanı’nda yerini aldı.

Odamız JeoEmekli Komisyonu 21 Kasım 2018 Çarşamba günü Konya`nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

"Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkacağız!" başlıklı kampanyaya ilişkin yapılan basın açıklaması ve üyelere yazılan açık mektup sonrası TMMOB`nin mühendis, mimar, şehir plancılarının haklarının gasp edilmesine karşı mücadelede yol haritası niteliğindeki görüşlerini içeren broşür basıldı.