17 Ekim 2018, Çarşamba

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ın Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği II. Ulusal Heyelan Sempozyumu 11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Yerel Yönetimler Komisyonu, 27 Dönem içerisindeki ikinci toplantısını 01 Ekim 2018 Pazartesi günü Oda Genel Merkez binasında yaptı.

27. Dönem Jeoteknik/ Mühendislik Jeolojisi Komisyonu, 4. toplantısını 5 Ekim 2018 Cuma günü Oda Genel Merkez binasında yaptı.

Adalet Bakanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı Bilirkişilik Başvurularına İlişkin Duyuru yayınladı.

JeoEmekli Komisyonu, düzenlediği "Yaşadığımız Kenti Ne Kadar Tanıyoruz" temalı Ankara gezileri kapsamında; 3 Ekim Çarşamba günü Ankara Roma Hamamı ve Hacı Bayram Camii`ni gezdi.

HİDRO-DER ve HÜ-UKAM işbirliği ile Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü tarafından gerçekleştirilen ve Odamız tarafından desteklenen "HİDRO`2018-ULUSAL HİDROJEOLOJİ VE SU KAYNAKLARI SEMPOZYUMU" 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi’nde (Ankara) gerçekleştirildi.

Odamızın çalışmalarında önemli bir yere sahip olan Bilimsel Teknik Kurul (BTK) 26. Genel Kurulu takiben Yönetim Kurulumuz tarafından yönetmelikler gereği yapılan görevlendirmelerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

27. Dönem Bilirkişilik Komisyonu, ilk toplantısını 27 Eylül 2018 Perşembe günü Oda Genel Merkez binamızda yaptı. Toplantıda 3 Ağustos 2017 yılında Adalet Bakanlığınca yayınlanarak yürürlüğe giren Bilirkişilik Yönetmeliği ve Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) ile ilgili sistemin henüz tam olarak uygulanmamasından kaynaklanan sorunlar ve güncel uygulamalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.