23 Nisan 2017, Pazar

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, anayasa değişikliği referandumu sonrası 17 Nisan 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaparak mühendis, mimar ve şehir plancılarının üzerine düşen sorumluluğu bundan sonra da yerine getirerek; mesleki demokratik mevzilerini koruma ve güçlendirmek için; Cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, barışın, eşitlik ve özgürlüğün ülkemizde özgürce serpilip gelişebilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacağını kamuoyu ile paylaştı.

70. Türkiye Jeoloji Kurultayı 10-15 Nisan tarihlerinde Ankara`da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi`nde yapıldı. 265 sözlü sunum ve 154 poster sunumun yapıldığı 70. TJK uluslararası katılımın yoğunluğu ve öğrenci sunumları ile dikkat çekti. Kurultayda biri merkezi ikisi oturum içi, üç panel gerçekleştirilirken, Kurultay sonunda üç de teknik gezi düzenlendi.

27-29 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya‘da "Uluslararası Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Kongresi" düzenlendi.

"TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Altın Çekiç Jeoloji Bilim, Araştırma/Makale ve Hizmet Ödül Yönetmeliği" kapsamında 2017 yılı için başvuran veya önerilen aday ve makaleler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ödüle değer bulunan kişi veya makaleler belirlendi.

Odamız tarafından üyelerimize yönelik yapılan ferdi kaza poliçeleri yenilendi