17 Temmuz 2018, Salı

22 Haziran 2017 perşembe günü Manisa`da Manisa Depremleri Riskler ve Önlemler Konferansı düzenlendi.

Yayınlayan Birim: İZMİR ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 28.06.2017
Güncellenme Zamanı: 29.06.2017 17:41:00

 

Odamız, AFAD ve Manisa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ‘Manisa Depremleri, Riskler ve Önlemler` konulu konferans, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu`nda düzenlendi. 

Konferansa, Manisa Vali Yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Yunusemre ve Şehzadeler ilçeleri kaymakamları, Oda ve dernek başkanları, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi personelleri, yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Odamız Genel Başkanı Hüseyin Alan bir konuşma gerçekleştirdi. Alan, konuşmasında, Manisa ilinin son günlerde deprem konusu üzerinden ülke gündemine geldiğini belirtti.  Alan, depremlere karşı halen büyük önlemler alınmadığını ve bu konunun depremi yaşamadan çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekti.  

Hüseyin Alan`ın konuşmasının ardından, konferans konuşmacıları söz aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi`nden Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi`nden Dr. Bülent Özmen, Odamız BTK üyesi Dr. Murat Nurlu ve Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Turgut Öztaş, konferansta, deprem gerçeğini tüm yönleriyle ele aldılar. Konferansta, deprem konusunda tüm yönetimlerin gerekli önlemleri alması, şehirleşme adına daha planlı hareket edilmesi ve deprem konusunun iyi irdelenerek, can ve mal kaybı olmadan gerekli tüm çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması gerektiği vurgulandı.