26 Mayıs 2018, Cumartesi

TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu tarafından 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde `Şehrin Akıllı Geleceği` temalı Kent Sempozyumu Yapıldı.

Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 04.05.2017
Güncellenme Zamanı: 26.05.2017 11:12:38

 TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu` nun düzenlediği Eskişehir Kent Sempozyumu; 4-5 Mayıs 2017`de "Şehrin Akıllı Geleceği" temasıyla gerçekleşmiştir. TMMOB` ye bağlı odaların Eskişehir`de bulunan şube ve il temsilciliklerinin katkıları ile gerçekleştirilen Kent Sempozyumu Eskişehir` in önemli konularını içeren bildirilerin sunulduğu bir ortam oluşturmuştur. Kent Sempozyumunun düzenlenmesinde ve organizasyonunda aktif olarak yer alan şube yönetim kurulu üyelerimizden  Merve Edizkan sempozyum sekreteryasında görev alırken ve Şube Başkanımız Can Ayday sempozyum düzenleme kurulunda katkılarını sunmuştur. 

Sempozyumun Açılışında TMMOB Eskişehir İKK Sekreteri Neşet Aykanat, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş konuşmalarını gerçekleştirdiler.  

Sempozyum 7 oturum ve 1 Panel olarak gerçekleşmiştir. Odamız; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Hüseyin Sendir oturum başkanlığı ile 4. Oturumda sunumlarını gerçekleştirmiştir. Sunumlar Eskişehir` in Jeotermal Kaynakları, Sağlıklı ve Güvenli bir Kent için Zemin Etüt Veri Tabanı Yönetim Sistemi, Eskişehir Tepebaşı Bölgesinde Sıvılaşma Riski ve Akıllı Kent Oluşumunda Meslek Yüksekokullarının Yeri ve Önemi başlıklı bildiriler Metin Bağcı, Can Ayday, Ali Kayabaşı ve Emre Aytuğ Özsoy tarafından sunulmuştur. 

Sempozyum 2. Gün Mimarlar Odasının oturumuyla başlamış ve Emek ve Demokrasinin konu alındığı panelle sempozyum son bulmuştur.