18 Haziran 2018, Pazartesi

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi ve Çukurova Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa olarak "Uluslararası Katılımlı 40. Yıl Jeoloji Sempozyumu" düzenlendi.

Yayınlayan Birim: ADANA ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 16.05.2017
Güncellenme Zamanı: 16.05.2017 17:05:14

03-06 Mayıs 2017 tarihleri arasında Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi ve Çukurova Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa olarak "Uluslararası Katılımlı 40. Yıl Jeoloji Sempozyumu" düzenlendi.

Açılış konuşmasını Prof. Dr. Ulvi Can ÜNLÜGENÇ yapmış olup, ardından Şube Başkanımız Dr. Mehmet TATAR, Genel Merkez Yönetim Kurulu 2. Başkanı Yüksel METİN, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil ELEKCİOĞLU ve Seyhan İlçe Belediyesi Başkanı Zeydan KARALAR birer konuşma yapmışlardır.

Konuşmaların ardından Jeoloji Mühendisliği Bölümünden emekli olan öğretim görevlilerine, çağrılı konuşmacılara ve Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan KARALAR‘a katkılarından dolayı birer plaket verilmiştir.

Plaket töreninden sonra çağrılı konuşmacılardan Yücel YILMAZ‘ın "Adana-İskenderun Havzaları ile Onları Çevreleyen Dağ Kuşakları Nasıl ve Ne Zaman Oluştu" konulu bir konferansıyla sempozyum başlamıştır.  

Sempozyumda 95 bildiri sözlü ve 24 adet poster sunumu gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca Çağrılı konuşmacılardan; Prof. Dr. Erdin BOZKURT "Batı Anadoluda Genişleme Tektonizmanın Yaşı, Kökeni ve Evrimi" ve Prof. Dr. Cahit HELVACI " Erken Miyosen Kırka-Frigya Kalderesinde Genleşme Tektoniği ve Kaldere Oluşumunun Bor Çökelimine Etkileri, Batı Anadolu" konulu konferans vermişlerdir. 

Sempozyuma Türkiye‘nin çeşitli Üniversitelerinden Öğretim Görevlileri, serbest,  kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan meslaktaşlarımız ile öğrenciler katılmıştır.