18 Haziran 2018, Pazartesi

"Unutulmamalıdır ki gerçek yurt severleri hiçbir güç terörle hizaya getiremez. Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak çok geç olmadan tüm yurtseverleri yan yana ,omuz omuza bir arada olmaya çağırıyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun."

Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 13.12.2016
Güncellenme Zamanı: 15.12.2016 17:15:36

12 Aralık 2016 tarihinde Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu tarafından İstanbul‘ daki bombalı saldırı hakkında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına şubemizi temsilen II.Başkan Ünal Doğru katıldı.

 

ANTALYA MESLEK ODALARI EŞGÜDÜM KURULU BASIN AÇIKLAMASI

10.12.2016 tarihinde İstanbul`da maçtan sonra stadyum çevresinde yaşanan terör eylemi , çok sayıda güvenlik görevlisi ile sivil yurttaşlarımızın yaşamlarını yitirmesine , ve pek çok yurttaşımızın da yaralanmasına neden olmuştur. Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak yitirdiğimiz yurttaşlarımıza Allah ‘tan rahmet , yakınlarına başsağlığı ve sabır , yaralılara acil şifalar diliyor, artık yeter diyoruz.

Ülkemizin içine sokulmak istendiği kaos ve savaş ortamına karşı  herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz. 

Terörün amacı gerçek yurtseverleri yıldırmak ve korkutmaksa bu amaca ulaşamayacaklarını bir kez daha haykırıyoruz. Bilim ve tekniğe inanan meslek odaları olarak , aydınlığa , özgürlüğe, bir arada yaşamaya , eşitliğe , demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sahip çıkmaya devam edeceğiz. Terör, kendi aştığı çukurlarda boğulana kadar mücadele edeceğiz. 

Unutulmamalıdır ki gerçek yurt severleri hiçbir güç terörle hizaya getiremez. Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak çok geç olmadan tüm yurtseverleri yan yana ,omuz omuza bir arada olmaya çağırıyoruz. Ulusumuzun başı sağ olsun. Saygılarımızla.12.12.2016

 

Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu 

Basın açıklamasına katılan odalar:

 

Antalya Barosu Makine Müh. Odası,

Gıda Müh. Odası Antalya Şubesi Elektrik Müh. Odası,

Kimya Müh. Odası Antalya İl Tem. Mimarlar Odası,

Veteriner Hekimleri Odası, Şehir Plancıları Odası 

Ziraat Müh. Odası, Jeofizik Müh. Odası,

İnşaat Mühendisleri Odası, Antalya SMMM Odası,    

Peyzaj Mimarları Odası Orman Müh. Odası                    

Diş Hekimleri Odası, Eczacılar Odası,

Harita Müh. Odası, Tabipler Odası,

Jeoloji Müh. Odası, Maden Müh. Odası,           

Çevre Mühendisleri Odası