18 Haziran 2018, Pazartesi

Manyezit A.Ş. (MAŞ) 9. Ağaçlandırma Bayramı Kutlandı ve JMO Eskişehir Şubesi olarak Kanal 26 TV’nin “Gündem Turizm” Programına MAŞ Genel Müdürü ile birlikte konuk olundu.(10.11.2016)

Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 10.11.2016
Güncellenme Zamanı: 28.11.2016 12:19:28

 MAŞ`ın her yıl düzenlediği ve bu yıl 9. su gerçekleştirilen " Ağaçlandırma Bayramı" 10 Kasım 2016 günü öğleden sonra MAŞ` ın Dutluca-Nemli sahasında yapıldı. Genel Müdür Ekrem Bulur tarafından davet edilen Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Can AYDAY ve Yazman Üye Merve Edizkan MAŞ 9. Ağaçlandırma Bayramına katılarak ağaç dikme çalışmalarına katıldılar. 

Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Konuk, Eskişehir Orman Bölge Müdürü ve İşletme Müdürü, Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri, çok sayıda öğrenci ve Manyezit A.Ş çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti. 

MAŞ Genel Müdürü Ekrem Bulur konuşmasına M. Kemal Atatürk` ü anmakla başladı. Ardından madenciliğin ve yer bilimlerinin önemini belirtti. Madenciliğe değil, yanlış maden uygulamalarına karşı olunması gerektiğini vurguladı. Manyezit madeninin fay ile ilişkisini belirtti. Fayın deprem konusunda tehlikeli olmasına karşın en çok fay olan yerde en kaliteli manyezit olduğunu söyledi. 

Ağaç Dikme etkinliğinin ardından MAŞ Genel Müdürü Ekrem Bulur`un makam odasında Kanal 26 TV`nın "Gündem Turizm" Programı çekimi gerçekleştirildi. Ragıp Ferdağ Aydınalp`ın sunduğu programa konuk olan Ekrem Bulur ve Can Ayday Çevre Bilinci, 18 – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Eskişehir` de gerçekleştirilecek olan ve MAŞ`ın da destekleyici olduğu Jeoturizm Eskişehir Kurultayı`nın önemi üzerinde konuşuldu. Yeni bir turizm türü olan Jeoturizm`in Eskişehir ve çevre illerde gelişmesi için büyük bir potansiyel olduğu söylendi. MAŞ`ın bu konuda yaptığı çalışmalar konularında bilgi Genel Müdür Ekrem Bulur tarafından yapıldı. Jeoturizm Kurultayına katılım çağrısının yapılması ile program sona erdi.

Çekilen programa aşağıdaki linkten erişilebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=dI7ASXU4jM8