19 Ekim 2018, Cuma
Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 20.12.2017
Güncellenme Zamanı: 28.12.2017 14:07:39

Şubemizin bu dönem başlattığı Kamu Kurumlarını Tanıtma Konferanslarının 2.`sinde İlbank tanıtıldı. Konferans 15 Aralık 2017 saat:11.00`da Osmangazi Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü sunum salonunda yapıldı.

İlbank Eskişehir Bölge Müdürü Jeoloji Yüksek Mühendisi Murat Karaçam konuşma yaptı. Konferansın konusu “İller Bankasınca Yerel Yönetim Hizmetlerinde Yürütülen Jeolojik-Jeoteknik Etüt Çalışmaları” idi.

Murat Karaçam sunumuna İlbank’ ı tanıtan bir video ile başladı. Ardından İller Bankası`nın görevlerini ve Jeoloji Mühendislerinin alanlarına giren dallara öncelik vererek devam etti.

Eskişehir civarında çok sayıda projeleri olduğunu, istenildiğinde jeoloji mühendisliği öğrencilerini bu alanlara götürebileceklerini belirtti. Öğrencilerin kendilerini yetiştirmelerini ve yeni teknoloji ve bu teknolojinin yerbilimlerinde kullanımı konularında kendilerini geliştirmelerini öğütledi.

Çok sayıda öğrenci ve öğretim üyesinin katıldığı konferansa ilgi büyük oldu. Öğrencilerin çok sayıda soru sorması bunun bir göstergesi oldu. Belirlenen süre yetmedi. Öğretim üyelerinin, öğrencilerin ve kamudan gelenlerin yeni dönemde bu tür karşılıklı konuşma fırsatı bulacakları zamanı şimdiden programlamaları gerektiğini dile getirdi.

Konferansın sonunda Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selahattin Kadir ve Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, Murat Karaçam’a teşekkür ettiler ve plaket verdiler.

Etkinlik öğretim üyeleri, katılımcılar ve şube yönetim kurulu üyelerinin birlikte yemek yemesi ile son buldu.