19 Ekim 2018, Cuma
Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 20.12.2017
Güncellenme Zamanı: 28.12.2017 13:57:05

Jeoloji Mühendisliği Bölümünde okuyan öğrenciler, mezuniyet öncesi özellikle jeoloji uygulamaları konusunda kuruluşların tanınması amacı ile konferanslar dizisi başlattı. Bu dizilerden ilki 11 Aralık 2017 saat:16.00’ da Osmangazi Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü sunum sınıfında yapıldı.

İlk konferansta öğrenciler, Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürlüğü Yeraltısuları ve Jeoteknik Hizmetler Şube Müdürü Jeoloji Yüksek Mühendisi Osman ÇAKIR ile buluştu.

Konferans, ESOGÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selahattin Kadir’ in açılış konuşması ile başladı. Sayın Kadir, konuşmasında öğrencilerimiz için düzenlenen bu etkinliklerden dolayı şubemize teşekkürlerini iletti. Daha sonra Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday öğrenciler için bu tür konferansların yararlı olacağına inandıklarını belirtti. Bu tür konferansların devam edeceğini vurguladı.

Osman Çakır’ ın sunum konusu “Devlet Su İşleri’ nin Faaliyet Alanları, Jeoloji Mühendislerinin Görev ve Yetkileri” oldu. Sayın Çakır, konuşmasında DSİ’ nin ülkemiz için önemini belirtti. Eskişehir bölgesinde yapılan projelerden örnekler verdi.

Çok sayıda öğrenci ve öğretim üyesinin katıldığı konferansa ilgi büyük oldu. Öğrencilerin çok sayıda soru sorması bunun bir göstergesi oldu.