TMMOB Odalar 15 Kasım 2018, Perşembe
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 15.11.2017
Güncellenme Zamanı: 19.12.2017 14:53:32

Odamız tarafından oluşturulan bir heyet Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i makamında ziyaret etti.  Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan Başkanlığında Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ile Oda çalışanlarından oluşturulan heyet 15 Kasım saat 13.30’da Çankaya Belediye Başkanlığı’nda Alper Taşdelen ile bir araya geldi. Ziyarette söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, TMMOB’ye bağlı odaların çeşitli belediyelerle mesleki denetim konusunda protokoller yaptığını, Çankaya Belediyesi ile de benzer bir protokol yapılmasına ilişkin talebi dile getirerek örnek protokollerden oluşan dosyayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen`e sundu. Alan ayrıca  Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde çeşitli yerleşim yerlerinde zeminden kaynaklanan sorunlar ile heyelanlar yaşandığını, bu tür olaylarının zamanında önlemesi ile jeolojik-jeoteknik etüt raporlarının denetimi için Çankaya’da belediyesi bünyesinde İmar Müdürlüğüne bağlı “Jeoteknik Etüt Birimi” oluşturulmasına ilişkin talebini de dile getirdi. Alan bu birimin, jeolojik-jeoteknik (temel ve zemin) etütlerini planlamak, uygulama süreçlerini yönlendirmek ve denetleme açısından Belediye’ye güç katacağına dikkat çekti. Alan, ayrıca taşeron firmalardaki meslektaşlarımızın kadrolu hale getirilmesi için Çankaya Belediyesi’nin de desteğinin önemli olduğuna dikkat çekti. Alan, konuşmasının son bölümünde ise Munzur Vadisi içerisinde yer alan ekolojik ve biyolojik varlıklarımız ile birlikte, jeolojik oluşumları da içine alacak şekilde geniş bir bölgenin “Jeopark Alanı” olarak ilan edilmesi konusunda Çankaya Belediyesi’nin desteğinin süreci hızlandıracağına ilişkin inancını dile getirdi.

Oda Genel Sekreteri Deniz Işık Gündüz ise Taşdelen’i 71. Türkiye Jeoloji Kurultayı’na davet ederek, belediyenin Kurultay’da bir tanıtım standı açmasından memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  iletilen konularla ilgili öncelikle protokolleri inceleyeceğini ve belediye olarak gerekli çabayı harcayacaklarını kaydetti. Ziyaret iyi niyet temennileri ile son buldu.


Okunma Sayısı: 184