23 Ekim 2018, Salı
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 15.11.2017
Güncellenme Zamanı: 24.11.2017 16:27:53

25. Genel Kurulda alınan karar gereği çalışmaları yaklaşık 1.5 yıldır sürdürülen “Planlama Ve Yapılaşma Açısından Yüzey Faylanması Tehlikesinin Değerlendirilmesi Klavuzu Taslağı Çalıştayı” 11-12 Kasım tarihleri arasında Ankara’da, toplantıya davet edilen ve bu konuda uzman farklı kurum, kuruluş ve üniversitelerden 34 kişinin katkı ve katılımı ile iki gün süren çalışmaların ardından tamamlandı.

Jeoloji Mühendisliği mesleki derinliğindeki teorik ve pratik birikimi esas almak suretiyle, yüzey faylanması tehlikesinin tanımlanmasına, haritalanmasına, tehlike kuşağı ve sakınım bandının oluşturulmasına ve elde edilen sonuçların planlama ve yapılaşma süreçlerine entegre edilmesine yönelik bir yaklaşım şeması oluşturulması amacıyla düzenlenen Çaliştay, Çalıştay Başkanı Dr. Murat Nurlu ve Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alan’ın açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmaların ardından yuvarlak masa toplantısı şeklinde geçen çalıştayda 1.5 yıldır hazırlıkları sürdürülen Klavuz  taslağı başlıklar halinde  ele alınarak tartışıldı.

Yapılan tartışmaların ardından Klavuz taslağına son hali verildikten sonra, meslektaşlarımıza, ilgili karar alıcılara ve kamuoyuna sunulacaktır.


Okunma Sayısı: 131