TMMOB Odalar 19 Aralık 2018, Çarşamba

Üyelerimiz kurs sonunda, jeolojik raporların hazırlanması konusunda, bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında yeterli bilgiye sahip olmuşlardır.

Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 16.09.2017
Güncellenme Zamanı: 20.09.2017 17:38:53

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından, üyelerimizin jeolojik raporların yazılması konusunda bilgilendirilmesi, ilgili Bakanlık tarafından yayımlanmış rapor format içerikleri, rapor konu başlıkları, konu başlıkları altında, rapor içerisinde yer alması gereken açıklamaların anlatıldığı ücretsiz bir kurs düzenlenmiştir.
 
Bu kapsamda; Bakanlık tarafından yayımlanmış ve kullanılmakta olan rapor formatı madde madde irdelenmiş, böylece imar planına esas jeolojik, jeolojik-jeoteknik değerlendirme raporları ve sondaja dayalı zemin ve temel etüdü raporlarının hazırlanması konusunda bilgiler verilmiştir. Ayrıca hazırlanan bu raporların ilgili kurum onayları ve sonrasında nasıl ve nerelerde kullanıldığı konusunda da açıklamalar yapılmıştır.
 
Verilen kurs sonunda üyelerimiz, jeolojik raporların hazırlanması konusunda, bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında yeterli bilgiye sahip olmuşlardır..
 
Değerli bilgilerini bizlere aktaran Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Jeo. Yük. Müh. Can AKIN ve katılımcı üyelerimize teşekkür ederiz.
 
TMMOB JMO İstanbul Şubesi
Yönetim Kurulu